• www.selametturizm.com
    • www.selametturizm.com
    • www.selametturizm.com
    • www.selametturizm.com
    • www.selametturizm.com
    • www.selametturizm.com
0332 351 61 21
DÖVİZ KURLARI
AlışSatış
Dolar6.84716.8745
Euro7.72467.7556
LÜZUMLU LİNKLER
SİTE HARİTASI
TAKVİM

HANIMLARIN UMRESİUMREDE HANIMLARIN İBADET FARKLARIUmrenin yerine getirilişi açısından kadınlarla erkekler arasında görülen farklar şunlardır:

1. Kadınlar için erkeklerde olduğu gibi özel bir ihram kıyafeti söz konusu değildir. Kadınlar umre esnasında da elbise, başörtüsü, çorap, ayakkabı gibi her zaman giydikleri kıyafetlerini giyerler. Yalnızca yüzlerini örtmezler.

2. Telbiye, tekbir, tehlil, salâvat okurken ve dua ederken erkeklerin yaptığı gibi seslerini yükseltmezler.

3. Remel(1) ve Hervele(2) yapmazlar.

4. İzdiham olan yerlerde mümkün olduğu kadar erkeklerin arasına girmemeye özen gösterirler. Özellikle namaz kılarken, erkek safları arasında kalmayıp kadınlara ait yerlerde namaz kılarlar.

5. Âdetliyken ihrama giren veya ihrama girdikten sonra âdet görmeye başlayan hanımlar, umrelerini özel günleri geçtikten sonra yaparlar. Âdetleri devam ettiği sürece dua, tesbihat ve zikir ile kutsal iklimdeki vakitlerini değerlendirirler.

--------------------------------------------------------------------

1- REMEL : Sonunda sa’y bulunan tavafl arın ilk üç şavtında koşar adımlarla çalımlı yürüme. (kadınlar yapmazlar)
2- HERVELE : Safâ ile Merve arsında sa’y yaparken yeşil ışıklı direkler arasında koşar adımlarla yürüme (kadınlar yapmazlar)


ETİKETLER
hanzala turizm, hanımların umresi nasıl olur, hanımlar tavafı nasıl yapar, adetli hanımların umresi, ekonomik umre kampanyası, servisli umre kampanyası, 15 gün umre, 5 yıldız umre fiyatları, 5 yıldız umre kampanyası, lux umre, delux umre, delux hac, vip umre, hanzala tur promosyon umre, hanzala turizmde resmi hac kayıtları, hanzala tur, hac kuraları, kurasız hac, işçi vizeli hac, ticari vizeli hac, kasap olarak hacca gitmek, 2015 hac kura sorgulama, 2015 hac kura sonuçları, umre, umre kampanyası, ucuz umre kampanyaları, umre fiyatları, taksitle umre, uygun umre, en uygun umre programı, ramazan umresi, bahar umresi, nisan umresi, mart umresi, somestr umresi, yaz tatilinde umre, kandil umresi, kadir gecesi umre, tam ramazan umresi, umre fiyatları, umre programı, umre turları, ucuz umre turları, umreye gidiyoruz, umreye kayıt ol, umre seferleri, umre otelleri, umre uçak bileti, umre vizesi

ZİYARET BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret37685
SAAT
HAVA DURUMU